Kategoria: Zatorzańsko

Dwa tygodnie temu, na platformie konsultacji społecznych pojawiła się informacja o nowych konsultacjach. Ich temat to „wielowariantowa koncepcja projektowa w zakresie obsługi osiedli Zatorze, Wojska Polskiego i Podleśna„. Tylko wielowariantowa koncepcja – co jak okaże się dalej – jest kluczowe.…

Miejsko Samorządowo Zatorzańsko

Dzisiaj (20.10.2014) odbyła się konferencja prasowa na której przedstawiono wyniki głosowania drugiej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W kategorii ogólnomiejskiej wygrało boisko przy Gimnazjum nr 12 (ul. Sybiraków) w Olsztynie. Cieszy to bardzo. Przecież to Zatorze! Lista wszystkich projektów osiedlowych w…

Obywatelsko Zatorzańsko

srodek boiskaNa początku grudnia jedna z członkiń Rady Osiedla Zatorze rzuciła pomysł, abyśmy po naszej stronie torów postarali się o choinkę, którą można będzie udekorować na czas Świąt Bożego Narodzenia. Pomysł spodobał się radzie. Postanowiliśmy zawalczyć. W te pędy udałem się do Wydziału Rozwoju Miasta z pytaniem, „czy da się”.
Niestety – było zbyt późno, aby coś ściągnąć jeszcze w 2013 roku.

Miejsko Zatorzańsko

budy1Kolejny nostalgiczny kawałek Zatorza powoli odchodzi w niebyt.
„Pewex kolejowy”, „budy”, „budki”. Tylko tam za starych czasów można było kupić garnitur do komunii i buty bez talonów.
Gmina Olsztyn nie przedłuża dzierżaw. Średnio raz w miesiącu wyburzany jest kolejny obiekt. Oczywiście można mieć zastrzeżenia co do estetyki tego miejsca. Jednak dla wielu mieszkańców Zatorza ma ono niezwykłą wartość sentymentalną.

Miejsko Zatorzańsko

Po wielu miesiącach starań, przy Szkole Podstawowej nr 9 stanęły stojaki rowerowe. Na razie są tylko 2, ale od czegoś trzeba zacząć. Do ich wykonania wykorzystano zdemontowane słynne olsztyńskie żółte barierki.

Ogromne podziękowania należą się Obywatelskiej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dzięki determinacji i systematycznej pracy ORBRD, te paskudztwa powoli zaczęły znikać z naszych ulic. I można było przerobić je na stojaki.

Miejsko Zatorzańsko

Powoli zbliża się do końca remont hali targowej Zatorzanka. Przyjemnie jest popatrzeć na odnowioną elewację tej jednej z najbardziej charakterystycznych ikon Zatorza. Zwłaszcza, że mało brakowało, a dzięki quasi estetyzatorskim zapędom Zakładu Targowisk Miejskich, hala zostałaby obwieszona reklamowymi szmatami. Nasza – Rady Osiedla Zatorze – szybka i stanowcza interwencja, zapobiegła jej oszpeceniu.

Zatorzańsko