Przesadzili…

srodek boiskaNa początku grudnia jedna z członkiń Rady Osiedla Zatorze rzuciła pomysł, abyśmy po naszej stronie torów postarali się o choinkę, którą można będzie udekorować na czas Świąt Bożego Narodzenia. Pomysł spodobał się radzie. Postanowiliśmy zawalczyć. W te pędy udałem się do Wydziału Rozwoju Miasta z pytaniem, „czy da się”.
Niestety – było zbyt późno, aby coś ściągnąć jeszcze w 2013 roku.

Dowiedziałem się jednak, że w związku z inwestycją tramwajową, na wiosnę będą przesadzane drzewa z ulicy Sikorskiego. M.in. dwa świerki srebrzyste, które na tamten czas nie miały jeszcze określonej lokalizacji docelowej. Podzieliłem się tą informacją na kolejnym posiedzeniu Rady Osiedla. Po długich dyskusjach zarekomendowaliśmy 3 potencjalne lokalizacje na Zatorzu. Trawnik na skrzyżowaniu Żeromskiego i Jagiellońskiej, zieleniec w dole koło kościoła św. Józefa i plac zabaw przy ul. Klasztornej i Sienkiewicza. Ze względu na infrastrukturę podziemną i plany inwestycyjne związane z ulicą Sybiraków, jedyną możliwą do zaakceptowania przez Urząd Miasta lokalizacją, okazała się ta na placu zabaw.

Świerki przyjechały 3 kwietnia. Oczywiście okazało się, że posadowienie nie wszystkim przypadło do gustu. Dla jednych za blisko, dla drugich za daleko. Jednym zbyt prosto, innym trochę krzywo. Osobiście cieszę się, że mamy na Zatorzu kolejne drzewa. I mam ogromną nadzieję, że dekorowanie jednej z tych choinek, wpisze się na stałe w świąteczny klimat Zatorza.

Poniżej jako ciekawostka galeria zdjęć z procesu ich przesadzania.