«

»

wrz 20

Wydrukuj to Wpis

Ulgi – Olsztyńska Karta Dużej Rodziny.

duzarodzinaolsztynawersWprowadzona niedawno w blaskach fleszy, Olsztyńska Karta Dużej Rodziny nie leżała nawet koło swoich pierwotnych założeń. W chwili obecnej, oprócz medialnych wpisów dotyczących tego, że ją wprowadzono i  tego, że ktoś ją otrzymał, nie funkcjonują w obiegu ogólnym żadne konkretne informacje o konkretnych korzyściach wynikających z posiadania karty.

W trybie wniosku o udostępnienie informacji publicznej, poprosiłem o szczegółowy wykaz podmiotów oraz ulg które mogą uzyskać posiadacze Olsztyńskiej Karty Dużej Rodziny. Publikuję to poniżej. Swoje zdanie w tym zakresie już mam i wkrótce się nim podzielę.

Interesuje mnie co sądzą pozostali „beneficjenci” o udogodnieniach rzekomo promujących wielodzietność. Napiszecie?

Olsztyńska Karta Dużej Rodziny -lista partnerów – stan na 16.09.2013 :

Podmioty miejskie:

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie – ulgi w opłatach za przejazd komunikacją miejską – tzw. Bilet Dużej Rodziny przysługuje rodzinom wielodzietnym mającym na utrzymaniu 3 lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia. (był dostępny przed wprowadzeniem karty)

Ośrodek Sportu i Rekreacji – rabat 50 % na bilety wstępu na baseny oraz lodowisko (od 1.11.2013 r.)

Miejski Ośrodek Kultury – 50 % rabat na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez MOK (tzw. aktywne formy) oraz bezpłatny wstęp na cztery wydarzenia kulturalne w ciągu roku kalendarzowego organizowane przez MOK (rezerwacja najpóźniej na trzy dni przed planowanym wydarzeniem)

Olsztyński Teatr Lalek – bilety w obniżonej cenie: 10 zł od dziecka i 14 zł od osoby dorosłej na przedstawienia premierowe (rezerwacja najpóźniej na tydzień przed planowaną premierą)

BWA Galeria Sztuki – bezpłatny wstęp na cztery wydarzenia kulturalne w ciągu roku kalendarzowego organizowane przez BWA

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne – bezpłatny wstęp na cztery pokazy w ciągu roku kalendarzowego organizowane przez OPiOA (rezerwacja najpóźniej na trzy dni przed planowanym pokazem)

Zespół Żłobków Miejskich – zwolnienia na okres ważności Karty z opłaty stałej za opiekę nad dzieckiem

• Przedszkola publiczne prowadzone przez Gminę Olsztyn – rabat 50 % za opłatę stałą za opiekę nad dzieckiem – (czy opłata stała za 5 godzin dziennie nie wynosi 0 zł ?)

Urząd Miasta Olsztyna / Wydział Środowiska – zmniejszenia obciążeń w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi (nie ma na ten temat żadnych szczegółów)

Podmioty zewnętrzne:

Przedszkole „Bajkowy Dom” – rabat 20 % od miesięcznej opłaty stałej za pobyt dziecka w przedszkolu

Przedszkole Szesnastka im. Ireny Kwintowej – rabat 20 % od miesięcznej opłaty stałej za pobyt dziecka w przedszkolu

Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjne „Przyjaciele Na Warmii” LOG WARM – rabat 10 % od miesięcznej opłaty stałej za pobyt dziecka

Makumba Park Rozrywki – 10 % rabatu przy zakupie wszelkich atrakcji z oferty Parku

CCC – firma przygotuje 13 tysięcy kart uprawniających do 30 % rabatu na jednorazowy zakup w olsztyńskich sklepach sieci CCC (Alfa, Carrrefour, Real, Dekada)

Społem – od nowego roku (2014) firma przygotuje tysiąc kart ważnych przez rok uprawniających do rabatu 4 % na zakupy (standardowa karta rabatowa Społem kosztująca 20 zł)

Lista Partnerów – Karta Dużej Rodziny 16.09 pobierz pdf.

Permalink do tego artykułu: http://skorski.info/olsztynska-karta/