Olsztyński Budżet Obywatelski bez falstartu.

4aW odpowiedzi na teksty, które pojawiły się dzisiaj (14.11.2013 r.) w olsztyńskich mediach, załączam dokument dotyczący realizacji zadań OBO, sporządzony przez  ZDZiT.

Tak, jest problem z Parkiem Jakubowo. Wynika on z restrykcji WKZ, który żąda całościowego projektu (a nie całościowej realizacji jak to podały niektóre media). Na tym etapie wydaje się, że jest to kwestia do przejścia. Pomysłodawcy projektu – Stowarzyszenie Nasze Jakubowo – są już umówieni na rozmowę z jednostką odpowiedzialną za realizację.

W opisach pozostałych zadań, widać że jest kilka innych zagwozdek. Wynikają one głownie z niedoszacowania zadań, zaplanowania inwestycji na gruntach niemiejskich i zaplanowania inwestycji bez wskazanej lokalizacji. Nie są to jednak rzeczy wskazujące na to, że „większość inwestycji nie zostanie zrealizowana”. Ale jest to dla nas wyraźna wskazówka na przyszłość – więcej czasu i zdecydowanie więcej skrupulatności na poziomie weryfikacji formalnej wniosków.

My – wszyscy mieszkańcy Olsztyna zaangażowani w Olsztyński Budżet Obywatelski – zrobiliśmy wspólnie coś fajnego, pożytecznego i dobrego dla Miasta. Nie niszczmy tego, sugerując się tylko kilkoma nieprzemyślanymi wypowiedziami.

Realizacja zadań przewidziana jest do końca 2014 roku. Nie spieszmy się zatem z jednoznacznymi ocenami.

 

harmonogramOBOimg021img022img023img024img025